Automatyczne lokaty – to może być najlepszy start Twojego planu inwestycyjnego!

Wszyscy słyszymy, że inwestowanie jest skomplikowane. W rzeczywistości niedawne badanie wykazało, że 65% dorosłych Polaków uważa, że inwestowanie w lokaty jest przerażające lub onieśmielające. Fantazyjne słowa finansowe i wykresy pełne liczb całkowicie odwracają ich od inwestowania w swoją przyszłość.

Ale najważniejszy aspekt twojego planu inwestycyjnego – część, w której faktycznie inwestujesz konsekwentnie miesiąc po miesiącu – może być tak prosty, że nie musisz nawet o tym myśleć.

Jak to uprościć? Zautomatyzuj swoje inwestycje w lokaty. W rzeczywistości, jeśli korzystasz z planu tego rodzaju – nawet nie musisz o tym specjalnie myśleć.

Co to jest automatyczny plan inwestycyjny?

Automatyczny plan inwestycyjny pozwala Tobie (inwestorowi) na automatyczne przesyłanie określonej kwoty pieniędzy z Twojej wypłaty na rachunek inwestycyjny – lokatę – w regularnych odstępach czasu. To znacznie ułatwia inwestowanie. Potrącenia z pensji, automatyczne wypłaty z banku lub ustanowienie bezpośredniego depozytu to proste sposoby na zautomatyzowanie inwestycji.

Automatyzacja wkładu inwestycyjnego pozwala na jego skonfigurowanie i pozostawienie go w spokoju. W ten sposób nie kusi Cię, aby inwestować pieniądze gdzie indziej – ponieważ nawet nie zobaczysz tych pieniędzy, zanim zostaną zainwestowane!

Automatyczny plan inwestycyjny może być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby zadbać emeryturę swoich marzeń i pozostawić dziedzictwo, które wpłynie na twoje drzewo genealogiczne dla przyszłych pokoleń. Pozwól, że wyjaśnię, dlaczego powinieneś mieć automatyczny plan inwestycyjny – i jak możesz zacząć inwestować w takie lokaty.

Dlaczego powinienem mieć automatyczny plan inwestycyjny?

Czy co miesiąc inwestujesz część swojej pensji na emeryturę? Jeśli nie, pozostawiasz swoją finansową przyszłość przypadkowi. Łatwym sposobem na śledzenie składek emerytalnych jest utworzenie automatycznego planu inwestycyjnego. To tak, jakby włączać tempomat! Wtedy nie będziesz musiał pamiętać o odkładaniu co miesiąc pieniędzy na lokaty. Powinieneś zautomatyzować swoje inwestycje, z kilku ważnych powodów. Przede wszystkim to powstrzymuje Cię od wydawania pieniędzy na zbędne rzeczy.

Kiedy ciężko pracujesz i widzisz, że wypłata pojawia się na Twoim koncie bankowym, kusi Cię, aby trochę zaszaleć. Wieczorne wyjście lub weekendowy wypad są w porządku – jeśli masz pieniądze. Ale to nie jest w porządku, kiedy te pieniądze były przeznaczone na twój plan emerytalny. Automatyzacja usuwa pokusę – od razu generuje lokatę. Zamiast odbierać Ci kontrolę, automatyzacja inwestycji zapewnia większą kontrolę nad zachowaniami związanymi z wydatkami, dzięki czemu możesz szybciej osiągnąć swoje cele finansowe.

Jeśli jesteś żonaty, co miesiąc może toczyć się walka o to, ile możesz wydać, a ile zaoszczędzić. Ale kiedy zautomatyzujesz swoje inwestycje, decyzja zostanie podjęta. Twoje pieniądze są już odłożone na emeryturę bez dalszej dyskusji (lub sporów).

Lokata automatyczna: oszczędza czas i łagodzi stres.

Dzięki automatycznemu planowi inwestycyjnemu nie musisz tracić czasu na ręczne przelewanie pieniędzy. I nie będziesz się stresować, że każdego miesiąca inwestujesz wystarczająco dużo. Mając więcej czasu na zegarze i mniej stresu, będziesz mógł robić to, co naprawdę sprawia Ci przyjemność.

To także pomaga uniknąć głupich pomysłów inwestycyjnych. Kiedy automatycznie inwestujesz swoje pieniądze na dłuższą metę, nie jesteś już podatny na głupie metody inwestowania, takie jak te, gdzie prawdopodobnie stracisz pieniądze, czy aplikacje do mikroinwestowania, które odwracają Twoją uwagę od osiągania lepszych wyników.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.