Kredyt konsolidacyjny – ranking luty 2022

Kredyt konsolidacyjny – ranking luty 2020
Kredyt konsolidacyjny – ranking luty 2020

Polacy zaciągają coraz więcej zobowiązań kredytowych, na szczęście coraz mniej z nas generuje z tego tytułu zadłużenie finansowe. Stać nas na spłatę kredytów, a banki oferują mieszkańcom naszego kraju coraz więcej dogodnych ofert. Jedną z propozycji jest kredyt konsolidacyjny, dedykowany konkretnej grupie odbiorców. Dowiedz się, jakie są charakterystyczne cechy tego zobowiązania, kto może z niego korzystać i jak znaleźć kredyt dopasowany do indywidualnych potrzeb oraz możliwości?

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny może być uznawany za produkt oddłużeniowy. Nie jest to typowe wsparcie finansowe, ale raczej połączenie wszystkich innych kredytów bankowych w jedno zobowiązanie. Taki zabieg przeprowadza się w celu uzyskania lepszych warunków spłaty, wydłużenia okresu trwania współpracy z bankiem czy też po to, by usprawnić proces spłaty comiesięcznych rat. Wszystkie zobowiązania spłaca „nowy” bank, który tworzy jedno duże zobowiązanie na nowych warunkach i wyznacza harmonogram jego spłat. Dla tych, którzy do tej pory borykali się z problemami finansowymi w wyniku nieradzenia sobie z natłokiem finansowych zobowiązań, kredyt konsolidacyjny może być „ostatnią deską ratunku”.

Kto może zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Chociaż wydaje się, że kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych jest najlepszą opcją, to z takiego zobowiązania korzystają nie tylko ci, którzy wpadli w finansowe tarapaty. Według publikowanych rankingów najlepszych kredytów, takie dedykowane są również osobom, które chcą mieć komfort spłaty tylko jednej raty aniżeli kilku i to w różnych terminach.

Pamiętajmy jednak, że banki oferują takie wsparcie tylko niektórym. W rankingach zawarte są szczegółowe warunki, jakie instytucje bankowe stawiają swoim przyszłym klientom. Każdy z nich musi przede wszystkim wykazywać odpowiednią zdolność kredytową. W ten sposób minimalizuje się ryzyko kredytowe.

Kredyt konsolidacyjny a zdolność kredytowa

Żaden bank nie udzieli kredytu, jeśli jego klient nie będzie wypłacalny oraz wiarygodny. W tym celu generowany jest raport BIK, by sprawdzić jego sytuację finansową. W takich odnotowane są wszelkie inne zobowiązania, jakie posiada kredytobiorca oraz historia kredytowa. Jeśli w przeszłości potrzebujący opóźniał spłatę rat albo posiada niekorzystne zadłużenie, raczej nie ma szans na kredyt konsolidacyjny. Aby potwierdzić dobrą sytuację finansową klienta, bank żąda również zaświadczenia o zarobkach i źródle ich pochodzenia.

Mając na uwadze konieczność posiadania zdolności kredytowej, każdy kredytobiorca jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt konsolidacyjny, powinien zweryfikować samodzielnie swoje szanse na współpracę z bankiem. Warto zerknąć na comiesięczny ranking, by sprawdzić warunki zobowiązań, ale też skorzystać z kalkulatora kredytowego, by wyliczyć koszty i swoją sytuację finansową względem możliwości bezproblemowego regulowania należności.

Dowiedz się więcej o konsolidacji kredytów na opiniebankowe.pl

Jak znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny?

Okazuje się, że nie ma uniwersalnego kredytu konsolidacyjnego, chociaż tego rodzaju zobowiązania mają ten sam cel. Dobiera się je jednak, uwzględniając indywidualne oczekiwania, potrzeby, ale również możliwości. Aby kredyt konsolidacyjny mógł okazać się rzeczywistym wsparciem, warto zweryfikować co najmniej kilka różnych ofert instytucji bankowych i zwrócić szczególną uwagę na konkretne parametry, by móc wybrać zobowiązanie najlepsze. Pamiętajmy również, że nie zawsze priorytetem będą koszty takiego kredytu, bo ważna jest również całościowa jakość obsługi. Jak więc znaleźć „szyty na miarę” kredyt konsolidacyjny? Ranking będzie w tym celu idealnym rozwiązaniem. W takich zestawieniach uwzględnia się kluczowe czynniki, jakie są istotne dla danego zobowiązania. Te wpływające na ostateczną cenę, to między innymi oprocentowanie, RRSO, comiesięczna rata i wszelkie dodatkowe opłaty, jakie bank pobiera za uruchomienie kredytu czy też cały okres trwania umowy.

Pamiętajmy, że na rynku usług bankowych panuje ogromna konkurencja, więc banki walcząc o każdego klienta, starają się oferować coraz korzystniejsze rozwiązania. Każdy potencjalny kredytobiorca ma też szansę negocjacji warunków kredytowych tak, by te były najlepiej dopasowane do jego preferencji.

Sprawdź również gdzie wziąć kredyt gotówkowy w 2020 roku.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.